Pot fi insarcinata ?

Ciclul menstrual

Postata de andreeaandi cu 10 ani in urma.

Ultima data cand am intretinut relatii sexuale a fost acum 2 luni...dupa care am avut ciclu normal timp de 2 luni ...iar astazi suntem in data de 29 .10.2013...si am o intarziere de 3 zile ...ma dor sanii ,sunt umflati si tari..capul nu mai spun ..ma doare foarte tare si am si putine greturi dar fara sa vomit .Mentionez ca nu am mai intretinut relatii sexuale in timpul acesta si nu stiu cum as fi putut ramane insarcinata ...doar ca am fost racita si sunt in continoare ...poate fi din cauza aceasta?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Sarcina este putin probabila in situatia descrisa. Infectiile intercurente , mai ales din sfera pelvina, pot duce la intarzierea menstruatiei.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

andreeaandi

acum 10 ani

Multumesc !