pot fi insarcinata?

Ciclul menstrual

Postata de sfatul.medicului cu 10 ani in urma.

buna ziua eu beau pastile anticonceptionale marvelon 21 ultima menstruatie am avut-o in 4 aprilie dap am intrerupt pastilele adica nu am inceput cand trebuia folia urmatoare pt ca nu am avut contacte sexuale asadar am inceput folia urmatoare i data de 18 aprilie iar la o saptamana dupa asta am avut contacte sexuale
iar acum trebuia sa imi vina ciclul si nu mia venit
e posibil sa fa ramas insarcinata?
astept raspunsuri
mersi

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

In principiu, daca ati utilizat 1 sapt anticonceptionalele conform instructiunilor , efectul contraceptiv este asigurat.

sfatul.medicului

acum 10 ani

va multumesc mult o sa mai astept cateva zile
dupa aceea o sa consult un medic