Postinor

Ciclul menstrual

Postata de larisamaria cu 10 ani in urma.

Daca in luna octombrie ciclul mi-a venit pe data de 16 , in luna noiembrie a intarziat putin , am avut contact sexual neprotejat pe data de 15 noiembrie , in urmatoarea zi pentru orice eventualitate am luat pilula de a2a zi , ciclul menstrual mi-a venit pe 21 noiembrie iar pana acum , in luna decembrie nu mi-a venit dar totusi am simptome precum : sanii s-au intarit si ma dor putin , ca in fiecare luna , o durere usoara in zona ovarelor . Mentionez ca pastila luata a fost Postinor , prima am luato in 24 de ore iar a2a in12 ore fix ! Am luato din cauza faptului ca partenerul a vazut o secretie albicioasa ( noi asociem cu luchidul lubrifiant secretat de vagin ) , NU a ejaculat in mine . Intarzierea menstruatiei se poate datora administrarii pastilei ? Este risc de sarcina ? Astept un raspuns .

Raspunsuri (2)

larisamaria

acum 10 ani

Ciclul mi-a venit pe data de 28 . Nu am de ce sa imi mai fac griji , nu? Astept raspuns !!!

monicuta68

acum 10 ani

daca ti-a venit e foarte bine stai linistita, s-a dereglat din cauza pastilei.