postinor

Ciclul menstrual

Postata de yssa cu 11 ani in urma.

Buna ziua,am luat postinor pe 15 sep.dupa care mi-a venit CM ,era data ,pe 5 oct.am luat dinou postinor,(dupa ce am luat am citit prospectul) nu mi-a venit CM deloc acum ,mi-am facut si un test si a iesit negativ.Ce sa fac?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Administrarea anticonceptionalelor de urgenta este urmata, adesea, de tulburari menstruale; este recomandat sa utilizati alte mijloace de contraceptie pentru a evita administrarea frecventa de postinor. De asemenea, un consult ginecologic este binevenit.