Posibila sarcina?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11525988986 cu 5 ani in urma.

Buna seara , este deja a 5 a zi de întârziere a ciclului menstrual , la ce mă pot gândi ținând cont că îmi venea în fiecare lună regulat , ceas ! Niciodata nu mi-a întârziat cu excepția acum vreo 3 ani jumate când am rămas însărcinată ! Trebuia să îmi vina pe 6.05.2018 😂 și deja am o întârziere de 5 zile , eu pe data de 3.05.2018 am avut contact sexual neprotejat dar nu și-a dat drumul în mine a scoso la timp ! Pe data de 07.05.2018 mi-am făcut un test de sarcina și a iesit negativ! E posibil sa fiu însărcinată ? Țin să menționez că sunt puțin răcita (nas înfundat și roșu în gât ) sa fie oare de la asta ? Dar am mai fost răcită jos , am avut scurgeri de sânge și usturime lunile trecute (acum 3-4 luni) și tot mi-a venit ciclul regulat , ceas !!! E posibil sa fiu însărcinată daca a scoso la timp și testul arata negativ după prima zi de întârziere ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/11-factori-neobisnuiti-care-cauzeaza-tulburari-menstruale_13491