POSIBILA SARCINA?

Ciclul menstrual

Postata de NistorPatricia cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Am unele probleme, ma rog sa ma ajutati!

Ultima menstruatie am avut-o pe 8-9 mai( pe 8 seara f putin) si pe data de 29 mai am avut un contact sexual cu metoda p***atului intrerupt. Am o menstruatie neregulata, trebuia sa imi vina intre 2 si 5 mai, cel tarziu 6 mai. Azi am simtit dureri specifice de spate si ovare, mi-a curs doar foarte putin sange, culoare normala si cu cateva membrane, cheaguri mici.

E posibil sa fiu insarcinata? Mentionez ca sunt in toiul examenelor si sunt foarte stresata.... Alte simptome nu am.
VA ROG, AM NEVOIE DE SFATURI, PARERI...

Raspunsuri (3)

NistorPatricia

acum 12 ani

Trebuia sa imi vina intre 2-5 IUNIE, max. 6 IUNIE, imi cer scuze

Iuli

acum 12 ani

Draga mea,

Atata timp cat ai avut contact sexual neprotejat (metoda p***atului intrerupt NEFIIND O METODA CONTRACEPTIVA!!!) este evident posibil sa fii insarcinata si sa astepti un bebe. Fa un test de sarcina la 1 saptamana de intarziere si apoi repeta-l dupa inca o saptamana. Daca tii la tine si la sanatatea ta si nu doresti o BTS, un avort sau un copil de la aceasta varsta, foloseste absolut in permanenta prezervativul.

NistorPatricia

acum 12 ani

Mi-a venit menstruatia, momentan in cantitati mai reduse. Sper sa devina un flux normal. Folosesc prezervativul mereu, data respectiva a fost o exceptie care sper sa nu se mai repete. Multumesc pentru raspuns.