Posibila sarcina sau doar intarziere de menstruație?

Ciclul menstrual

Postata de Ella cu 2 luni in urma.

Bună seara.in 8 februarie am avut o scurgere marou.eu crezând c e menstruație am introdus un ob.a doua zi era doar puțin pătat.suntem.in 24 și. U mi-o mai venit nimic.menstruatia am avut-o regulat pana acum .ultima a fost în 18 ianuarie.precizez ca am decât o trompa care mia fost înfundate.mia fost desfundate în august 2023.posibil sa nu se mai fi înfundat de atunci și sa fie vb despre o sarcina.?am fost în 20 la un consult dar nu sa văzut nimic la eco

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Posibil sa aveti o sarcina sau pur si simplu o intarziere a menstruatiei. Scurgerea maronie poate fi un simptom al sarcinii dar poate fi cauzata si de alti factori cum ar fi stresul, schimbari hormonale sau anumite afectiuni.

Daca nu a aparut inca menstruatia, va recomandam sa faceti un test de sarcina acasa pentru a elimina aceasta posibilitate. Daca testul este negativ, iar menstruatia inca nu a aparut, ar fi bine sa va consultati cu un medic ginecolog pentru a investiga alte cauze posibile.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Investigatii-in-sarcina/cand-si-cum-se-poate-efectua-un-test-de-sarcinai_19272
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/dereglarile-ciclului-menstrual_15504

Va dorim multa sanatate!