Posibila sarcina fara ejaculare inauntru ?

Ciclul menstrual

Postata de mihaita94 cu 8 ani in urma.

Buna ziua,
Sunt putin nelinistit din cauza unei probleme ( sunt impreuna cu prietena mea de ceva timp si am facut mereu sex protejat ) insa am mai intrat asa putin fara prezervativ si lunile trecute si nu s-a intamplat nimic ...ei bine ultima data cand am facut sex dupa ce am ejaculat si m-am spalat ( am si urinat intre timp ) am stat cam 30 -60 min si ne-am mai " p***at " ca de obicei si am mai intrat putin ( putin inseamna de cateva ori si nu cu tot penisul ) ...problema e ca ciclul trebuia sa ii vina pe data de 28 iulie dar nu a venit nici pana in ziua de azi ( doar s-au marit putin sanii )
Suntem amandoi mai speriosi ( mentionez ca a fost stresata si cu bacul si cu admiterea la facultate si la inceputul relatiei sexuale ii intarziase ciclul o luna Si dupa usor usor se mai reglase cat de cat ...)
Credeti ca exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata ? Sau sa fie alta cauza a intarzierii ciclului ?
Va multumesc pentru intelegere.

Raspunsuri (1)

Ioana

acum 8 ani

Cauzele intarzierii pot fi multiple. Pentru a se linisti poate sa faca un test de sarcina.