Posibila sarcină ?

Ciclul menstrual Sarcina

Postata de Luiza cu 4 ani in urma.

Bună. Pe data de 19 luna aceasta am avut un contact sexual neprotejat cu terminare inauntru. După am mers repede la baie și am urinat. Tot pe 19 trebuia să-mi vina ciclu. Azi e 23 și încă nu mi-a venit. Am avut cm destul de regulat pana luna trecuta.. Tot citesc pe aici și se spune ca nu se poate rămâne înainte și după cu câteva zile de ciclu.
Vreau niște păreri. Nu am răbdare sa aștept sa treacă doua săptămâni sa fac testul.
Tare m-aș bucura sa fie un răspuns pozitiv. 😊

Raspunsuri (7)

Utilizator11540495484

acum 4 ani

Cred ca poti sa Rămâi însărcinată !! Finca metoda cu urinatu nu merge am încercat o si eu si tot rămâi... asa ca Mai asteapta o sap si i ati un test

Luiza

acum 4 ani

Răbdarea e tare grea! 😁
Deci sunt șanse, chiar dacă sunt înaintea ciclului.
(care încă e în întârziere)

acum 4 ani

Cum canalul urinar și vaginul au orificii complet separate la femei urinarea nu are cum sa curețe ceva după contactul sexual. Se poate rămâne gravida chiar și cu o zi înainte de menstruație, in funcție de perioada fertila. Exista cazuri in care ovulatia se suprapune cu menstruația iar dacă nu spermatozoizii pot trai destul de mult in interiorul vaginului. :) Recomand o protecție mai “puternica” decât un simplu urinat după contact.

Utilizator11568571064

acum 4 ani

Buna seara

Utilizator11568571841

acum 4 ani

Buna seara Luiza scuze de deranj eu am o cu totul alt subiect ...Sotul me a vazut aceasta pagina ca fila deschisa pe telefonul meu si ma acuza de faptul ca iam fost infidela dat fiind faptul ca in luna iunie el nu era in tara si ca ai acelasi nume ca mine .te rog frumos sami raspunzi

Luiza

acum 4 ani

Salut. Cu siguranță nu suntem una și aceasi. 😂 Îmi pare rău pentru neînțelegerea provocata.

Utilizator11568571064

acum 4 ani

Multumesc