poate sa imi intarzie ciclul?

Ciclul menstrual

Postata de membru236541 cu 11 ani in urma.

buna am 26 de ani si in urma cu 4 luni am dat nastere la un baietel.il alaptez si in urma cu o luna mi-a venit ciclu pe data de 16 iar acum e trecut de 18 si imi fac griji.exista riscul sa fi ramas insarcinata?astept raspuns ca sunt foarte stresata pt ca la prima nastere a fost foarte greu inca nu sunt nici acum vindecata complet.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ciclul memstrual poate varia , in mod normal, intre 21 si 35 de zile. Mai asteptati cateva zile-1 sapt si in cazul in care nu apare mentruatia, consultati medicul ginecolog