pilula lybrel

Ciclul menstrual

Postata de genniy cu 13 ani in urma.

Buna Ziua. vreau sa opresc ciclul menstrual pentru 5 zile. pot lua Lybrel? daca iau 5 zile Lybrel, apoi le intrerup, menstruatia revine, nu? Sau ce pot face in cazul acesta? Multumesc. Eugenia O.

Raspunsuri (3)

ina

acum 13 ani

Lybrel actioneaza exact ca pilulele contraceptive numai ca acestea fiind luate 28 de zile si ac***a numai pastile active nu mai apare menstruatia. Daca vrei sa opresti ciclul poti sa administrezi anticonceptionale dar trebuei sa le incepi cu o luna inainte si nu vei mai face pauza de 7 zile.
Gasesti aici cateva informatii despre pilula lybrel, pe care sincer nu ti-o recomand
//sfatulmedicului.ro/medicamente/lybrel_17100

Monica

acum 9 ani

Buna ziua, eu vreau sa nu mai am deloc ciclu menstrual, aceste pastile ma pot ajuta? Dar se pot folosi si la adolescente de 14-17 ani? Vreo operatie pentru oprirea ciclului menstrual definitiv exista? Multumesc anticipat .

Utilizator11710337261

acum o luna

Buna. Nu știu dacă mai ești pe acest site. Vroiam să știu dacă ai găsit ceva pastile sau operatie pentru oprirea menstruației??