pauzele ciclului

Ciclul menstrual

Postata de anna_anna32 cu 14 ani in urma.

am avut ciclu in octombrie 2009,urmatorul a fost in ianuarie 2010,toate s-au intamplat in urma administrarii unei pilule de a 2-a zi.de 3 zile iau Yasmine.am avut contacte directe inca din prima zi de ingerare a pilulei.ce credeti ca se intampla?

Raspunsuri (3)

Sheila

acum 14 ani

Se intampla destul de des ca pastila de a doua zi sa provoace dereglari hormonale..
Anticonceptionalele le-ai administrat conform prescriptiei?
Adica din prima zi de sangerare daca nu ai mai administrat inainte.
Daca le-ai luat la intamplare sa sti ca nu ai fost protejata si inca ceva au fost recomandate de medic sau de o prietena?

anna_anna32

acum 14 ani

nu am avut ciclu din ianuarie.pastilele le-am inceput cu gandul ca la terminarea foliei va aparea si ciclu

Sheila

acum 14 ani

Te inteleg dar asta nu inseamna ca vei fi si protejata