PATA NEAGRA LA ECOGRAF...SARCINA SAU CE POATE SA FIE ???

Ciclul menstrual

Postata de cristinamoldovan cu 10 ani in urma.

AJUTOR !!! PATA NEAGRA LA ECOGRAF !

Va povestesc pe scurt situatia mea. In 29 martie am avut ultima menstruatie iar pana in data de 13 april nu am mai avut nici un contact intim de vreo 3 luni, in aceasta data 13 mai am avut contact intim a fost si cu protectie(prezervativ) si fara in data de 24 aprilie trebuia sa am menstruatie insa mia intarziat 14 zile, am facut trei teste de sarcina si a dat negativ am facut si un test de sange si a iesit negativ insa la ecograf a iesit o pata neagra despre care medicul a spus ca ar putea fi o posibila sarcina si imi va repeta ecograful peste 3 zile. Tin sa precizez ca in data de 24 cand trebuia sa am menstruatia am avut o scurgere maronie si doua cheaguri de sange, totusi medicul a declarat ca ovarele si uterul sunt normale...nu stiu ce sa mai cred este sarcina sau nu? si daca nu este sarcina atunci despre ce este vorba??? V-as fi recunoscatoare daca ati putea sa imi raspundeti la aceasta intrebare! Va multumesc!

Raspunsuri (10)

cristinamoldovan

acum 10 ani

Buna tin sa precizez faptul ca postarea de mai sus imi apartine...doar ca scriu de pe un cont creat de prietena mea ...v-as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta !

Carmen

acum 10 ani

Nu e coerenta relatarea ta. De unde ai scos 13 mai? Calmeaza-te si fii rezonabila. Te sfatuiesc sa astepti raspunsul medicului la care ai fost. El cunoaste cel mai bine problema ta.

fetitzacuminte

acum 10 ani

referitor la ''''13 mai'''' vrea sa spuna ca in 13 a mai avut un contac..banuiesc :D
iar pata aceea nu cred ca ar putea fi o sarcina ..deoarece ar fi trebuit sa se vada in sange.mai astepata zilele astea si mergi la urmatorul control.
te asteptam cu vesti noi.multa sanatate!

fetitzacuminte

acum 10 ani

referitor la ''''13 mai'''' banuiesc ca vrea sa spuna ca in13 aprilie a avut contactul banuiesc...cat despre pata neagra..nu cred ca este sarcina..s-ar fi vazut in analiza de sange.

cristinamoldovan

acum 10 ani

era 13 aprilie nu mai - imi cer scuze

cristinamoldovan

acum 10 ani

...deci in ianuarie am avut un contact intim, pe urma in 13 aprilie urmatorul contact intim ...o sa merg vineri din nou la ecograf referitor la acel punct negru sper sa aflu un raspuns cat mai curand...va multumesc pentru atentia acordata

cristinamoldovan

acum 10 ani

buna din nou, astazi de dimineata am avut o secretie maronie cu pete de sange (cred ca mia venit menstruatia) astept sa vad daca mai curge ceva pe parcursul zilei chiar si asa nu inteleg ce este cu punctul acela negru si ce ar putea fi ...cine stie...

Adrienne

acum 10 ani

In mod normal, acea pata neagra ar fi trebuit sa fie imaginea sacului gestational. Dar, daca testele sunt negative, in acest caz, sacul gestational poate fi confundat cu o colectie de sange sau fluid din cavitatea uterina, care prezinta o imagine similara [ pseudo sac].

cristinamoldovan

acum 10 ani

Problema este si faptul ca am avut intarziere de menstruatie de 14 zile ceea ce ar fi posibil ca sangele sa se fi acumulat in acea zona astfel incat se vedea la ecograf, de obicei am menstruatie de culoare foarte inchisa si cheaguri...si de aceia ma gandesc ca despre acest lucru poate sa fie vorba pentru ca in momentul de fata am eliminat cheaguri foarte mari de sange...cat despre ovare medicul mia spus ca nu este vorba de chisturi periculoase ci doar de chisturi care apar si dispar ele singure...iar uterul la gasit in conditii normale...astept sa vad ce va iesi maine la ecograf...multumesc pentru raspunsul acordat...o zi frumoasa...

cristinamoldovan

acum 10 ani

Am o intrebare...daca mia venit menstruatia...poate fi totusi vorba de o sarcina nesanatoasa??? acel punct negru poate fi si altceva, infectie sau...????