Pastila de a doua zi , EllaOne?

Ciclul menstrual

Postata de Lorenzo cu un an in urma.

Daca iubita mea a luat aceasta pastila de a doua zi dupa cam o ora de la actul sexual , ea fiind in ziua de dupa ovulație, își va face efectul pastila?
Va rog răspundeți repede pentru ca suntem panicați

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Efectul pastilei de a doua zi depinde de momentul in care este luata. Cu cat este luata mai repede dupa actul sexual, cu atat este mai eficienta. Un medic va poate oferi informatii suplimentare si recomandari privind contraceptia eficienta si prevenirea bolilor cu transmitere sexuala.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol recomandat:
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/metode-contraceptive-tot-ce-trebuie-sa-stii-pentru-a-face-cea-mai-sanato_17259