Ovare polichistice?

Ciclul menstrual

Postata de MembruMobileApp150330210426778 cu 6 ani in urma.

Buna ziua! Am suferit de anorexie timp de 1 an de zile. Printre efectele secundare ale acestei boli se numara si amenoreea cu care am ramas chiar daca m-am ingrasat.dupa mai multe analize mi s-a pus diagnostic de sindrom de ovare polichistice. Ginecologul asa sustine, insa endorinologii sustin in urma analizelor de hormoni (doar progesteronul e scazut, restul sunt ok) ca nu am neaparat acest sindrom. Am inceput sa iau momentan gemoderivat de mladite de zmeur si ceai de coada soricelului si cretisoara. Ma ajuta in asa ceva? Ce sa fac?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Chisturi-ovariene/sindromul-ovarelor-polichistice-cauze-diagnostic-si-tratament_6968

MembruMobileApp150330210426778

acum 6 ani

Multumesc! Sa mai cer o parere unui alt medic? Ma ajuta naturistele pe care le iau in aceasta problema sau le administrez degeaba?