oare sunt gravida????

Ciclul menstrual

Postata de alecssa_mihaela cu 10 ani in urma.

buna ziua,luna ttecuta am avut mestruatia de 21,m a tinut normal 3 zile iar dupa data de 28 am "lucrat" cu sotul la o noua sarcina,am calculat perioada fertila ca sa fim siguri ca avem mai multe sanse,mestruatia luna aceasta mi a intarziat 8 zile si ma doare ffff rau pe sub burta,nu am fost racita,nu am luat tratament si totusi mi a intarziat.tin sa mentionez ca am facut un test de sarcian care a iesit negativ dar cu 2_3 zile inainte de data menstruatiei normale,eu am ciclum regulat.e totusi posibil sa fiu insarcinata???

Raspunsuri (4)

alecssa_mihaela

acum 10 ani

ama uitat sa spun ca din pct de vedere cantitativ este putin si mai maroniu

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Puteti determina HCG din sange care va iesi crescut in cazul unei sarcini.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

alecssa_mihaela

acum 10 ani

multumesc pt sfat,acum ca totusi am o "sangerare"mai e cazul sa fac inca un test de sarcina?mama era gravida cu mine si primele trei lui a avut mestruatie si d asta intreb .

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Daca aceasta sangerare pastreaza caracterele unei menstruatii normale atunci posibilitatea unei sarcini este destul de mica.
Va recomand sa mai asteptati cu testele de sarcina in acest caz.