Oare o sa fiu insarcinata?

Ciclul menstrual

Postata de xBrunette cu 10 ani in urma.

MI-a venit menstruatia pe 2 noiembrie si s-a terminat pe 7. Pana acum nu mi-a venit dar ieri m-am culcat cu iubitul meu si a ejaculat in mine pentru ca stiu ca inainte de a-mi veni nu pot sa raman insarcinata. Totusi ....pentru siguranta mea...exista vreo sansa sa raaman?Categoric nu imi doresc asta!

Raspunsuri (3)

Sfatul meu.

acum 10 ani

Raspuns scurt : DA.
Raspuns crestinesc : Sper ca esti maritata. Si sa nu faci avort ca ajungi in IAD.
Raspund medical : Sansele sunt 50% . Fa un test si pe urma o sa stii ce vei face in continuare.
Raspuns de mahala : Daca ai stat deasupra , la final , nu poti ramane insarcinata , datorita gravitatiei pamantului.
Raspuns babesc : Nu , ca maine ai ciclul.
Raspunsul prietenei tale celei mai bune : Eu am grija cand ma culc cu iubitul tau ,sa isi dea drumul afara.

Tu alegi.

xBrunette

acum 10 ani

ce crezi. nu am ramasa :)) ! oricum . dragut raspuns :*

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Sansele sunt destul de mici, daca este vorba de un ciclu regulat ( nefiind in perioada fertila).