O parere?

Ciclul menstrual

Postata de Mari.ane cu 10 ani in urma.

Contact sexual neprotejat la sfarsitul lui iunie. La 3 zile,respectiv la inceputul lui iulie mi-a venit menstruatia,in aceeasi cantitate cu aceleasi dureri ca intotdeauna. Luna asta,trebuia sa imi vina pe 5,dar mi-a venit ieri. Dureri de burta,crampe tot tacamul pms. Numai cantitativ se observa diferenta. In mod normal ma tine 6 zile,si azi a doua zi deja d-abea curge. Ar putea in conditiile astea sa fie o sarcina? Mentionez si ca am facut un test in urma cu cateva zile care a iesit negativ. Multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Sarcina este exclusa in conditiile prezentate. Ar fi bine sa consultati medicul ginecolog pentru evalaure ( excluderea unri infectii genitale).

Mari.ane

acum 10 ani

Va multumesc frumos pentru raspuns. Am sa iau sfatul in consideratie