O parere va rog

Ciclul menstrual

Postata de Ana-thea cu 11 ani in urma.

Mi-au aparut sangerari vaginale, sunt cam la a 14-15 zi dupa ce mi-a venit ciclul, nu am menstruatia regulata dar asa ceva nu mi sa intamplat inca. Intr-adevar sunt in sesiune si cat m-am stresat acum nu m-am stresat in viata mea. E posibil din cauza stresului sa am aceste sangerari? nu am dureri doar niste crampe usoare. Ieri seara am fost la sala de forta la antrenament sa ma imi potolesc stresu s-ar putea sa fie si din cauza efortului fizic?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Poate fi la mijlop***anfectie genitala ( vaginita, endometrita, etc), sau tulburari hormonale,etc .Unele persoane pot inregistra mici sangerari vaginale si in perioada ovulatorie.
Este indicat sa consultati medicul ginecolog.

Ana-thea

acum 11 ani

multumesc!