nu pot sa raman isarcinata

Ciclul menstrual

Postata de andreea_marian cu 13 ani in urma.

poate din cauza ciclului derutat sa dauneze sa raman gravida.???va rog un raspuns

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Ti-ai facut toate analizele? Orice ti-as raspunde tot trebuie sa mergi la medic sa vezi care este problema. Ciclul neregulat poate insemna un chist, o dereglare hormonala, un sindrom al ovarelor polichistice din cauza caruia tu nu ai ovulatie si deci nu poti ramane gravida...sau poate sa nu aiba legatura. Sunt femei cu ciclu neregulat care raman gravide (sa nu crezi ca toate femeile care raman gravide au ciclul fix...). Asa ca singurii care te pot edifica sunt medicul endocrinolog si cel ginecolog.

ELENA

acum 13 ani

Ai putea sa nu ramai gravida din vina sotului. Sunt cazuri in care barbatul este infertil.Deci ar trebui sa mergeti amandoi la dr. Tu la ginecologie si/sau endocrinologie, iar sotul la urologie.

rebeca_adriana

acum 13 ani

eu am ramas gravida dupa o operatie..urmam un tratament si sºa intamplat..iar ciclu nu il aveam nici eu asa de regula,cel mai bine ar fi sa va duceti la un doctor cum ai fost sfatuita mai devreme...

andreea_marian

acum 13 ani

multumes pentru sfaturi..