Nu pot pastra sarcinile

Ciclul menstrual

Postata de DELIA5138047 cu 14 ani in urma.

Buna ziua, am si eu o intrebare, si anume, dupa doua avorturi spontanela 4 saptamani, nu mai raman insarcinata, am uter retrovers, anexita, trompe filiforme, dintre care una infundata, infectie cu E coli, ovare micropolichistice, dismenoree, candida, cred capatata in urma tratamentelor cu antibiotice, recomandate de medic, si nu in ultimul rand, dupa ultimul consult la medic, mi-a fost administrat duphaston din a 16-25a zi, iar acum imi intarzie ciclul de o saptamana...Credeti ca as putea fi insarcinata, desi am facut 2 teste de sarcina(ultima menstruatie am avut-o pe 27 iunie, deci ar fi trebuit sa vina cam pe 24-25iulie), caci aveam ciclul regulat, sau poate fi o intarziere cauzata de duphaston, sau de faptul ca acum 3 luni am pierdut cea de-a doua sarcina, cu mentiunea insa ca dupa avort, menstruatia s-a instalat dupa fix 4 saptamani...Poate fi testul de sarcina irelevant, sper ca am avut o ovulatie tarzie, si ma gandesc ca poate am facut testul prea devreme?

Multumesc, anticipat!

Raspunsuri (1)

DELIA5138047

acum 14 ani

Buna ziua, am si eu o intrebare, si anume, dupa doua avorturi spontanela 4 saptamani, nu mai raman insarcinata, am uter retrovers, anexita, trompe filiforme, dintre care una infundata, infectie cu E coli, ovare micropolichistice, dismenoree, candida, cred capatata in urma tratamentelor cu antibiotice, recomandate de medic, si nu in ultimul rand, dupa ultimul consult la medic, mi-a fost administrat duphaston din a 16-25a zi, iar acum imi intarzie ciclul de o saptamana...Credeti ca as putea fi insarcinata, desi am facut 2 teste de sarcina(ultima menstruatie am avut-o pe 27 iunie, deci ar fi trebuit sa vina cam pe 24-25iulie), caci aveam ciclul regulat, sau poate fi o intarziere cauzata de duphaston, sau de faptul ca acum 3 luni am pierdut cea de-a doua sarcina, cu mentiunea insa ca dupa avort, menstruatia s-a instalat dupa fix 4 saptamani...Poate fi testul de sarcina irelevant, sper ca am avut o ovulatie tarzie, si ma gandesc ca poate am facut testul prea devreme?

Multumesc, anticipat!