Nu mi-a venit luna asta ciclul. Ce se intampla?

Ciclul menstrual

Postata de angelFly cu 10 ani in urma.

Buna ! Am si eu o problema,luna asta nu mi-a venit ciclul deloc, ar fi trebuit sa imi vina pe 1 mai,ceea ce acum suntem in 5 iunie.. si nu mi-a venit nici pana acum. Am intretinut relatii sexuale cu iubitul meu pe data de 13 aprilie si pe 27 mai.. si a fost protejat . Ce se intampla,se poate sa fie doar o dereglare hormonala sau altceva mai grav? Va rog ajutati-ma !

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Cauzele care pot duce la intarzierea menstruatiei sunt: stresul, tulburarile hormonale, infectiile din sfera genitala, sarcina, tulburari metabolice, etc. Este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare.

heihei

acum 10 ani

Buna.am si eu o problema.ultima menstruatie am avuto acum o luna pe 1 ianuarie dar luna asta nu miau venit deloc dureri de burta am,am avut si o durere foarte mare de spate iar dupa ma durut in piept.am un bebe de 11 luni.am umblat si desculta si uda la picioare.

heihei

acum 10 ani

Si plus de asta mie problemele imi veneau la sf lunii la inceput era neregulat ce se intampla.mie frica ca daca as fi gravida.am cezariana si e subtire tesutu inca nu??

chezan gabriela

acum 9 ani

buna lunaasta nu mia venit menstruatia a trebuit sa-mi vie in 6