nu imi vine ciclul

Ciclul menstrual

Postata de ledesa cu 13 ani in urma.

buna ziua va rog din suflet sa ma ajutati am o problema nu ami vine ciclul normal am 22 de ani sun casatorita de 4 ani si nu am ramas insarcinata am loat tratamente si multe altele dar in zadar medicul meu ginecolog mea spos ca sun sanse sa imi vina ciclul normal 0,00 la suta adica de loc va rog datimi un sfat ce sa vac va rog ajutatima

Raspunsuri (9)

Iuli

acum 13 ani

Mergi si la un medic endocrinolog pentru analize hormonale.

ledesa

acum 12 ani

am fost dar me-au dat un tratament dufaston

Iuli

acum 12 ani

Foarte bine. Si?

ledesa

acum 12 ani

am facut 6 analize care sunt GLU 97,3 LH 13,53 FSH 5 TSH 1,8 PRL 29,93 TEST0,64 DE LA ENDOCRIN AM FOST LA GINECOLOG SI MEA ZIS CA NU ANALIZELE ASTEA AI TREBUIAU ALTELE TU NU CUNOSTI UN GINECOLOG BUN ?MULTUMESC FOARTE MULT CA MA SFATUESTI EU SUNT DIN BUZAU TU DE UNDE ESTI?

Iuli

acum 12 ani

Ginecologul nu are treaba cu endocrinologul. Iti faci analziele prescrise de endcorinolog si apoi mergi la el cu ele ca sa le interpreteze. Nu stiu de ce ai mers la ginecolog cu analizele hormonale! Eu sunt din Bucuresti, nu stiu sa iti spun in Buzau. Duphastonul este f bun daca e luat ca lumea si urmarit de medic, ar fi trebuit sa te ajute. Ideea e sa se depisteze cauza dereglarii.

ledesa

acum 12 ani

duphastonul mila prescris endocrinul din bucuresti am fost la Institutul National
De Endocrinologie C.I. Parhon am loat duphastonul 9 luni si tot asa nu e nici o schimbare si la ginecolog am fos cu analizele pentru ca cei de la bucuresti mau trimes la ginecolog si ginecolgul ma trimes la Endocrinologie sa fac acele analize dupa aceia sa ma duc din nou cu analizele la el cand mam dus cu analizele mea spus ca nu alea sunt analizele care le vroia si tot asa si un ginecolog din bucuresti daca sti si e bun vin si acolo astept raspuns

ledesa

acum 12 ani

ginecologul mea spus ca am un chist pe ovarul drept si diagnosticul este Amenoreea secundara

ramona

acum 12 ani

am nascut in august anul trecut si am fost pe ciclu doar 6 sapt si mai mio venit in ianuarie de atunci nimik ce pot face

ledesa

acum 12 ani

dute la un control nu sta asa poate fi ceva serios