Nu am un ciclu regulat

Ciclul menstrual

Postata de Ariana_25 cu 11 ani in urma.

De vreo trei luni eu si sotul meu nu ne mai protejam deoarece ne dorim mult un copil.Problema este ca nu reusesc deloc sa raman insarcinata.Nu stiu care este cauza pana nu merg la doctor dar ce este mai interesant este faptul ca atunci cand facem dragoste mie mi se scurge in jos sperma sotului.Am incercat si alte pozitii si tot la fel.Ce ma sfatuiti sa fac?
Astept raspuns!

Raspunsuri (2)

Dr. Adina Anghelea

acum 11 ani

In primul rand trebuie sa abordati totul cu calm si relaxare. Nu pozitia e importanta , ci starea de sanatate a ambilor parteneri, modul de pozitionare al uterului dumneavoastra, modul echilibrat de nutritie , sa nu existe deficiente nutritionale . Toate ecestea se pot verifica la o consultatie mai amanuntita si o discutie cu medicul.*

Anichkaa

acum 11 ani

Buna Ariana_25. Si eu am aceeasi problema. dupa actul sexual stau relaxata si nemiscata pret de 30 de minute, insa cand ma ridic simt cum imi curge ceva. nu stiu acum ce este. sa fie sperma sau doar lichidul seminal? eu am intrebat-o pe dna ginecolog si mi-a spus ca e normal. insa parca scurgerea e prea abundenta.