Întârziere ciclu în alăptare?

Ciclul menstrual

Postata de Bianca cu 11 luni in urma.

Bună ziua ma numesc Bianca si am 18 ani am o fetita de 6 luni pe care o alăptez la San, luna trecuta mia venit ciclu pentru prima data după sarcina pe data de 9 iar acum e în 15 și nu mia mai venit oare sa fii rămas însărcinată?

Raspunsuri (2)

acum 11 luni

Buna ziua,

Daca aveti motive sa suspectati o posibila sarcina, cel mai indicat ar fi sa faceti un test de sarcina pentru a obtine un rezultat sigur. Puteti discuta cu un medic ginecolog pentru a alege cea mai potrivita metoda contraceptiva si sfaturi personalizate in acest sens.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/intarzierea-menstruatiei_9491
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/eficacitatea-diferitelor-metode-contraceptive_17077

Bianca

acum 11 luni

Am făcut mai multe teste de sarcina și toate au ieșit negative