Însărcinată sau nu?

Ciclul menstrual

Postata de AndreeaOl cu 8 ani in urma.

Buna seara! Am varsta de 15 ani si mi-am inceput viata sexuală.Ultimul act a avut loc joi,adica pe data de: 04.06.2015. Se pare ca menstruația întârzie sa apara.Au trecut 29-30 de zile si nu mi-a venit.Tin sa Menționez ca am dureri minore de spate si dureri de sâni la atingere+s-au întărit iar pe sânul stâng mi-au aparut doua venisoare.Exista posibilitatea sa fiu însărcinată? Sa fi luat vreo boala pe cale sexuală? Sa fie reacții hormonale? Astept raspuns.Multumesc!

Raspunsuri (1)

anonim

acum 8 ani

consider ca daca bunul simt nu s-a dezvoltat inca nu e cazul sa incepi sa imparti ce ai primit de la mama ta.
fa un test de sarcina si foloseste prezervativ. ma rog...daca nu vrei sa fii mamica sau sa treci printr-un chiuretaj ( nu cred ca e cea mai placuta experienta pentru o pustoaica de 15 ani)
mult noroc la test