Nelamurire..

Ciclul menstrual

Postata de M.Anna5 cu 10 ani in urma.

Nu am menstruatia pe aceeasi data in fiecare luna si mai e si chestia cu ovulatia. As vrea sa fac dragoste cu prietenul(protejat) dar nu stiu exact .. din cate am citit pe internet poti sa ai contact sexual protejat dupa 10 zile dupa menstruatie sau inainte atunci se termina ovulatia sau ceva de genu.. Asa este ? Sfaturi va rog. Multumesc.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Pentru o protectie eficienta, consultati medicul ginecolog in vederea prescrierii unor anticonceptionale. De asemenea, puteti utiliza prezervativul.

M.Anna5

acum 10 ani

Sa inteleg ca nu exista niciun risc in legatura cu ovulatia ? La cate zile dupa menstruatie as putea sa fac dragoste fara riscuri sa zic asa ? Si in legatura cu anticonceptionale , sunt virgina.. desi mi s-a mai recomandat sa iau am refuzat pentru ca asa am considerat la momentul respectiv ca e mai bine..