Nelamurire - Escapelle

Ciclul menstrual

Postata de alinalina96 cu 11 ani in urma.

Buna! Pe data de 19 am avut un contact sexual in care din nefericire prezervativul s-a intors pe dos si a iesit de pe penis. Chiar daca el nu ejaculase, am luat la 18 ore Escapelle, pt ca eram in ziua a 14-a a ciclului menstrual si nu voiam sa risc. Ieri si astazi (la 3, rezpectiv 4 zile de la administrarea pastilei), am observat o scurgere (secretie) alba, cremoasa, care la uscare pe lenjerie devenea galbuie. As vrea sa ma lamuriti si pe mine ce e cu acea scurgere: e de la Escapelle sau de la altceva? Ar putea sa fie ovulatia? Nu trebuia ca Escapelle sa previna (opreasca) ovulatia? Ar putea fi vorba de sarcina?

Stiu ca sunt multe intrebari, dar va rog sa ma lamuriti ca sunt maxim de stresata! Va multumesc!

Raspunsuri (1)

alinalina96

acum 11 ani

Un raspuns va rog? Acele secretii albe cremoase continua si astazi? Ce-ar putea fi? :(