Mi-a venit cu 8 zile mai devreme

Ciclul menstrual

Postata de Laura Lola cu 9 ani in urma.

Am si eu o intrebare. Acum maxim o luna am inceput cu iubitul meu un tratament deoarece a contactat bacteria "gonoreea" si ne-am tratat timp de 5 zile(injecţie de Ceftriaxonă),iar de la inceperea tratamentului am observat un lichid alb-galbui caruia nu i-am dat importanta. De la terminarea tratamentului lichidul s-a ingalbenit si e din ce in ce mai abundent. Astazi mi-a venit ciclul cu 8 zile mai repede,ceea ce mie nu mi s-a intamplat niciodata de la prima menstruatie pana in prezent. Tin sa mentionez ca anul acesta am Bacul si sunt destul de agitata cu meditatiile si cu mama care sare cu gura pe mine zilnic. Ce ar trebui sa fac? Va rog sa imi raspundeti cat mai repede! Sunt panicata...

Raspunsuri (1)

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Sunt cateva remedii naturale care v-ar putea ajuta.Pentru reglarea ciclului menstrual sunt capsulele Suport premenstrual care pot sa fie luate cu 10 zile inainte de menstruatie.Pentru leucoree sau vaginita se pot aplica ovulele Ginosept 12-18 zile dupa spalaturi locale cu ceai Ginosept.In vaginite se poate asocia si administrarea interna de capsule Biomicin forte timp de 2 saptamani.Pentru un tratment adecvat este indicat sa va adresati medicului fitoterapeut.Multa sanatate!