Mi-a întârziat ciclul 3 luni. Va rog ajutați-mă!!!

Ciclul menstrual

Postata de MembruMobileApp307665 cu 8 ani in urma.

Buna ziua! Am 17 ani și primul contact sexual l-am avut pe 13 ianuarie neprotejat. Pe 16 ianuarie mi-a venit menstruația și de atunci nimic.. Mi-am făcut 2 teste de sarcina amândouă au ieșit negative dar nu înțeleg de ce îmi întârzie atât menstruația.. Eu nu am ciclul regulat dar maxim mi-a întârziat 2 luni înainte nu ma îngrijorăm ca nu-mi începusem viata sexuala dar acum nu știu ce să mă fac. Și tin sa precizez ca înainte să-și pună prezervativul ne ,,jucam,, putin înainte dar nu cred ca as putea rămâne însărcinată asa, ca după 1 minut maxim își pune prezervativul si plus ca testele au ieșit negative. Va rog ajutați-mă!

Raspunsuri (2)

Anonim Ana

acum 8 ani

Mi-am intarziat si mie anul trecut 3 luni. Am facut vrio 9 teste da toate negative. La doctor nu am mers. Daca testele ies negative poate fi o raceala cum e cu vremea asta. Mergi la doctor pentru linistea ta.

Utilizator11708637185

acum 2 luni

Heii, am 19 ani și primul contact sexual l-am avut pe 1 ianuarie, prima dată pentru amândoi, dupa o relatie de 3 ani, a fost protejat folosind Durex, suntem in 23 februarie si incă nu mi-a venit ciclul menstrual. De obicei imi venea o lună da una nu..ar trebui să imi fac grijii? Mama mă intreabă in fiecare zi daca sunt insarcinta..pff e stresant