Mi a întârziat 15 zile ?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11707128735 cu 2 luni in urma.

Am început sa iau anticoncepționalele balera continu la recomandarea medicului după ce la consult mi a fost depistat un chist.
Si prima luna mi a întârziat 5 zile iar apoi a venit iar in a doua nu a mai venit de 15 zile.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Este posibil ca intarzierea ciclului menstrual sa fie cauzata de administrarea pastilelor anticonceptionale, deoarece acestea pot afecta temporar ciclul menstrual. Desi poate fi normal sa apara o anumita variatie in functie de organism, daca intarzierea continua sau daca aveti alte simptome, ar trebui sa discutati cu medicul dumneavoastra. Acesta ar putea dori sa va faca unele teste pentru a exclude alte cauze posibile.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/de-ce-intarzie-menstruatia_13859