metode pentru protejarea sexului

Ciclul menstrual

Postata de catalinadecu cu 14 ani in urma.

Buna ziua,
Ce alte metode as putea folosi,in afara anticonceptionalelor si prezervativelor?

Va multumesc

Raspunsuri (6)

Cotzofanescu

acum 14 ani

Abstinenta, steriletul, calendarul (nu e prea indicat)

Sheila

acum 14 ani

Buna Katy
Ma uimesti ca pui tu aceasta intrebare metode contraceptive sunt multe dar depinde de varsta, probleme medicale. Gasesti mai multe informatii aici //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/metode-contraceptive_1025 , desi tind sa cred ca ai citit deja
Numai bine

Adrienne

acum 14 ani

Am fost sigura ca se va face aceasta confuzie.............Eu, personal, nu as fi pus aceasta intrebare niciodata.....am doi copii si nicio intrerupere de sarcina. Chiar ma mandresc cu asa ceva. Cu un simplu clik ,ai fi vazut ca este vorba despre cu totul altcineva. Numai bine !

Sheila

acum 14 ani

Imi cer scuze ca nu am fost atenta, ma asteptam ca intrebarea sa nu fie pusa de tine
Scuzele mele

MB157324

acum 14 ani

Poti incerca si inelul contraceptiv Nuva Ring, costa in jur de 45 ron, se introduce in vagin si actioneaza timp de 21 de zile, la fel ca pilulele contraceptive. Dupa 21 de zile il scoti, ai menstruatie, apoi introduci un nou inel. Pentru mine a fost mult mai comod cu inelul pentru ca uitam mereu sa iau pilula contraceptiva si mai mult imi dadeam organismul peste cap, avem sangerari foarte des si e mult mai bine asa. Inelul nu este nevoie sa fie scos nici in timpul actului sexual dar daca partenerul il simte si se simte deranjat il puteti scoate pentru maxim 3 ore fara ca protectia impotriva sarcinii sa inceteze. Gasiti mai multe informatii in prospect sau la medic.

o zi frumoasa! :)

Ion

acum 12 ani

Ba