metoda calendarului

Ciclul menstrual

Postata de yoanna19 cu 11 ani in urma.

daca am avut ciclul menstrual pe data de 4(atunci a inceput) si s-a terminat pe 6-7, iar pe 10 am avut contact sexual neprotejat, exista vreun risc? sa iau pastila de urgenta care se poate lua pana la maxim 72 de ore dupa contact?>multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Conform caledarului ( daca ciclul menstrual este regulat) nu sunteti in perioada fertila...insa exista un risc minim de care trebuie sa tineti cont ( viabilitatea spermatozoidului, etc)

yoanna19

acum 11 ani

ciclul menstrual este destul de regulat...28-29 de zile..., si sper sa fie doar un risc minim... si nu foarte mare. MULTUMESC