Menstruatie

Ciclul menstrual

Postata de Didic113848 cu 15 ani in urma.

buna. am si eu o pb. am o mica infectie, mi-am facut un examen bacteriologic-lama, nu este nimic grav, nimic generic. iau tratament cu capsule macmiror vaginale, macmiror drajeuri si crema lomexin. lucrurile merg f bine, pb e ca mi-a intarziat menstruatia deja 3 zile. poate fi din cauza tratamentului? tin sa precizez ca eu si partenerul meu am folosit tot timpul prezervativ, deci nu cred ca s-ar pune pb de o sarcina. sunt insa putin speriata. puteti sa imi raspundeti la intrebare va rog? poate fi tratamentul de vina?

Raspunsuri (3)

vlad26

acum 15 ani

Putin probabil sa fie tratamentul vinovat de intarzierea menstruatiei. Daca v-ati protejat se exclude riscul unei sarcini. Poate pur si simplu este vorba despre o problema functionala care se va rezolva de la sine.

hci

acum 15 ani

Draga mea. ma bucur ca te preocupa problema ta de sanatate. Faptul ca iei acele ovule vaginale probabil ti-a afectat procesele chimice si hormonale ale vaginului sau uterului si astfel ti-a intarziat ciclul.
Faptul ca folositi prezervativul este bine deci nu esti insarcinata.
Daca mai ai probleme de sanatate iti dau adresa de email:
[email protected]

Rusu isabela

acum 9 ani

Am facut tratament cu ovule macmiror si mia intarziat menstruatia cu 10 zile insarcinata nu pot ramane am trompele legate stie cineva de ce astept un raspuns va multumesc!!!!