Menstruatie

Ciclul menstrual

Postata de Taniam cu 8 ani in urma.

vara trecută, am avut primul contact sexual. Partenerul nu a intrat mai mult de 1 cm, nu a ejaculat in interior, dar am sângerat dupa. Totul a fost complet normal dupa, am avut menstruație. Săptămana trecută am repetat experienta in aceleași condiții: penisul nu a fost introdus decat foarte putin, nu a existat ejaculare, dar nu am mai sângerat. Banuiesc ca nu exista sarcina. Menstruația trebuia sa imi vina in data de 7 mai, dar nu mi-a venit nici pana in data de azi(11.05). Nu stiu ce se intampla si ce sa cred.

Raspunsuri (2)

Iustina

acum 8 ani

Daca esti atat de sigura ca nu a ejaculat in tine, atunci nu ai de ce sa iti faci griji. Este doar corpul tau care sufera schimbari in urma inceperii vietii sexuale, automat fiind vorba de hormoni, menstruatia se poate schimba si ea.

Taniam

acum 8 ani

Si deci nu mai sunt virgina, nu?