menstruatie

Ciclul menstrual

Postata de AnaAna030 cu 9 ani in urma.

am nevoie de putin ajutor. am 17 ani si nu am avut niciodata un contact sexual, deci sunt virgina . am un ciclu menstrual in general neregulat insa in ultimele luni a venit aproximativ la 33-34 de zile , intre data de 25-31, ultimul a fost in 28 februarie iar de atunci nimic. sunt foarte ingrijorata deoarece nu stiu care ar putea fi problema si ac***a in vedere lipsa contactelor sexuale sarcina este exclusa . in 28 martie am avut o secretie la fel ca cea specifica zilei de ovulatie . intrebarea e : este posibil sa ovulatia sa fi avut loc atat de tarziu, in ziua 29a a ciclului menstrual ? daca e asa, cand ar trebui sa apara urmatoarea menstruatie ? Multumesc .

Raspunsuri (3)

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Va recomand un remediu natural de ehilibrare hormonala, capsulele Suport premenstrual, a caror plante medicinale din compozitie regleaza ciclul menstrual, echilibrează producţia de estrogeni şi progesteron, au efect antiinflamator, antialgic, antispastic (combate spasmele musculaturii netede), hemostatic – reduce fluxul menstrual abundent si scade turgescenţa sânilor.Cel mai indicat este sa faceti un consult medical fitoterapic.Multa sanatate!

Dr. Ciprian Vlaicu

acum 9 ani

Pe langa produsele fito- si gemoterapice, cred ca ati putea fi cel putin
ajutata de un tratament homeopat; pentru prescrierea acestui tratament
(deasemenea) natural este nevoie de o consultatie personala, individualiza-
ta, efectuata de un medic cu competenta in homeopatie.

FreeStyle11

acum 9 ani

Iti recomand sa nu incerci homeopate, pt ca oricum nu-ti fac nimic, decat iti usureaza portofelul, iar pt problemele tale pot fi multe cauze, de aceea recomandarea cea mai buna este vizita la medicul ginecolog.In cazul in care medicul vede ceva in neregula, te trimite sa faci alte analize si de pe urma lor se va vedea cauza problemelor tale.Totusi se poate sa fie ceva temporar, care trece de la sine, posibil de pe urma unor schimbari in viata ta:carente de vitamine, disfunctii hormonale, lipsa somnului, stres, diete etc.Nu-ti fa griji, iti va trece, nu e o problema grava, mai toate femeile patesc asta.