menstruatie.

Ciclul menstrual

Postata de s-daniela cu 13 ani in urma.

am 32 de ani si de 8 ani nu raman insarcinata.AM avut ultimul ciclu pe 1 martie si acum intarzie.Azi dimineata mi-am facut test de sarcina si a iesit negativ.Care ar putea fi cauzele?Mentionez ca nu am nici un fel de simptom .ba chiar din contra ma simt bine,iar ciclurile mestruale au fost pana acum regulate.

Raspunsuri (6)

s-daniela

acum 13 ani

va rog ajutati cu ceva raspunsuri.mersi/

Iuli

acum 13 ani

Medicii ce spun? Exista probabil o ratiune medicala. Sotul a facut o spermograma? Noi nu avem de unde sa stim, exista mii de motive pentru care un cuplu nu poate procrea...

Carpe Diem

acum 13 ani

Daca se confirma ca nu esti insarcinata si ciclul continua sa intarzie fa un control cat mai curand la un endocrinolog.
In ceea ce priveste procreerea, trebuie sa mergeti atat tu, cat si sotul la medic pt a vedea cine are o problema si in ce masura se poate aceasta trata. Timpul trece, mai ales pt tine, asa ca eu va sfatuiesc sa nu mai amanati.

s-daniela

acum 13 ani

da va multumesc pt. sfaturi.Stiu ca trebuie sa mergem la medic sunt si programata deja cu toate ca am umblat cu anii deja dar nu s-a intamplat nimic .In fine mersi mult.

Carpe Diem

acum 13 ani

Poate ar trebui sa luati in considerare si procedeul invitro, daca spuneti ca urmati tratamente de ceva ani fara succes, in intrebare nu ati mentionat asta. De la o saptamana de intarziere a ciclului se poate face testul de sarcina, cel mai concludent este SURECHEK, poate totusi sunteti insarcinata, mai faceti un test pana ajungeti la medic.
Succes !

alina mihai

acum 13 ani

sall!si eu am trecut prin asa cv.am luat\\\\o de la dozari hormonale,spermograma ,histerosalpingografie,tratam pt ovulatie si in final inseminare.super ok-primul copil kre are 1an si 8 luni si al doilea,de la natura,4 luni.am fost la endocrinolog,super dr,o finutza NEAMTU CORINA in PARHON.multa bafta