menstruatie

Ciclul menstrual

Postata de the_last_angel cu 13 ani in urma.

buna ,as vrea sa ma lamureasca si pe mne cineva ,in momentul ai contact sexual neprotejat ,i aceea data se spune ca e momentul conceptiei?

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 13 ani

Momentul concepţiei nu este momentul în care a avut loc contactul sexual neprotejat, ci este considerat acel moment în care un spermatozoid întâlneşte şi penetrează un ovul matur, rezultat în urma ovulaţiei. Procesul de concepţie are loc în trompa uterină.