menstruatie

Ciclul menstrual

Postata de miss_eu cu 14 ani in urma.

buna ziua ..Am 17 ani mi-a intarziat menstruatia cam 8 zile ..e posibil sa fii insaRCINATA si sa ti vina totusi ? eu din cate stiu./..dak ramai gravida iti intarzie mai mult ciclul ..va rog un raspuns ..

Raspunsuri (8)

raluca

acum 14 ani

La ce varsta ai avut primul ciclu menstrual? Daca ai avut contact si nu te-ai protejat in nici un fel se poate sa fi ramas insarcinata, daca totusi nu ai avut contact, se pare ca este o dereglare hormonala. Ca sa fii mai sigura, mai asteapta cateva zile si poti sa-ti cumperi un test de sarcina sa vezi ce iese. Ar fi bine sa te protejezi in cazul in care ai inceput viata sexuala. Succes!

eu_miss

acum 14 ani

mersi pentru rasp. o zi buna !:)

wyolett

acum 14 ani

poti sa-ti faci testul si acum ca sa scapi de stres....de obicei sarcina apare la test dupa 7 zile de la contactul sexual neprotejat...
dar, da..e posibil sa ai un ciclu sau chiar 2 peste sarcina, sora mea a patit asta...Pe de alta parte poate fi o dereglare hormonala sau chiar o raceala care sa iti intarzie menstruatia...

Christina

acum 14 ani

Am 25 de ani si sunt casatorita.De mai multi ani folosesc anticonceptionale (Yasmin). In ultimele 3 luni aproape la aceeasi perioada de timp - 8-10 zile dupa menstruatie - am o noua sangerare(menstruatie) mai mica si insotita de dureri. Stie cineva care ar putea fi cauza? Multumesc.

raluca

acum 14 ani

Un control ginecologic si vei afla cu siguranta ce probleme ai. Din cate stiu daca folosesti anticonceptionale nu ar trebui sa ai nici un fel de dureri, mai ales sangerari intre menstruatii, poate fi vb de dezechilibru hormonal. Mergi la medic si te va lamuri el. Multa sanatate!

lenuta

acum 14 ani

va rog frumos sa imi dati un sfat...ma dor foarte tare sanii si ovarele....imi intarzie mereu ciclul ce sa fac?

crystian

acum 14 ani

am o relatie de 3 luni si am avut contact sexual neprotejat si a doua zi a duruto burta si pe seara ia venit ciclu.Poate sa ramana insarcinata?va rog ajutati-ma k nu stiu ce sa fac.Va multumesc (cristian).

fabia_tranda11

acum 14 ani

nu are cum, o durea burta ca trebuia sa-i vina.si folositi prezervativul deacum daca nu vreti copii:)