Menstruatie sau nu?

Ciclul menstrual

Postata de Lina333 cu 8 ani in urma.

Buna ziua! Mi-a intarziat menstruatia 8 zile, nu am dureri cum am de obicei, dar mi-au curs in zile diferite cateva picaturi de un rosu inchis. Nu am avut contact sexual neprotejat, decat extrem de putin si foarte superficial. Ce ar trebui sa insemne acele picaturi? Menstruatie sau este vorba de altceva? Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , cele cateva picaturi poarta numele de spotting si nu poate fi considerate menstruatie in sine . Va recomand sa consultati un medic ginecolog pentru investigatii de specialitate.