menstruatie prelungita

Ciclul menstrual

Postata de liviabotezatu cu 13 ani in urma.

Buna ziua.as dori sa va spun ce am patit si am hotarat sa va scriu pe mail deoarece nu pot ajunge laun doctor pana la sf lunii aprilie din cauza locului unde ma aflu.Luna februari mi-a venit cm pe data de 7.Luna aceasta, adica martie,mi-a venit pe data de 3 si m-a tinut normal 5 zile.in ultima zi de cm am mers sa fac analize generale si mi s-a luat sange.dupa cemi -a lua sange am simtit cum curge iar cm.am ajuns acasa si am vazut ca dupa ce urinez pe hartie am sange.asta pana pe data de 11 de cand a inceput sa imi curga ca la cm cu cheaguri si chiar in wc si chiar dureri de sani si de burta.m-am tot gandit ca poate fi de la analize ca nu mi se terminase de tot,de la luna fbuarie ca e mai scurta,din cauza sosirii primaverii,dar dejama ingrijorez.nu am mai patit niciodata asa ceva si mereu am avut un cm regulat si maxim 5 zile.credeti ca poate fi doar o dereglare sau poate fi un avort spontan ceea ce nu cred sau o sarcina?am hotarat ca daca pana la sf sapt nu imi trece si tot asa mult imi curge o sa aman tot si o sa ma intorc in localitate.m se poate face un consult sau abia dupa ce nu mai sangerez.Va multumesc

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

In primul rand fa un test de sarcina. Intr-al doilea mergi urgent la spital. Nu e ceva de gluma.

andreea

acum 13 ani

buna...ma numesc si am o problema!
de la lichidul seminal pot ramane insarcinata?pe 10 februarie sa intamplat asa pe 20februarie mi-a venit ciclul iar acum in martie pe 18...si nu mai este asa cum era inainte e negru si intr`o cantitate mai mica,as putea fi insarcinata?a rog raspundeti`mi:*