menstruatie mai devreme

Ciclul menstrual

Postata de soricik cu 14 ani in urma.

as avea si eu o intrebare:iau marvelon 21 de o luna si 2 ani jum am luat marvelon 21 si dak imi vine menstruatia mai devreme cu o sapt se intampla ceva? ast un rasp urgent.multumesc

Raspunsuri (5)

IonVasile

acum 14 ani

Exista situatii in care menstruatia se deregleaza datorita unei infectii urinare, anexite, etc. dar si a tulburarilor hormonale. Daca aveti si alte simptome (dureri, usturimi, scurgeri) sau daca menstruatia este diferita fata de alte luni, mergeti la medic pentru consult.

zaharia alina

acum 13 ani

am o intrebare am inceput s a iau anticonceptive este prima este posibil sa mi se deregleze ciclu

anamaria

acum 9 ani

buna seara am si eu o intrebare si astept raspuns urgent.Deci in luna Mai mi-a venit menstruatia pe 21,in Iunie mi-a venit pe 18 iar luna asta mi-a venit pe 10,iar in luna iunie si iulie ma tinut 2 zile iar a3 zi mi-a curs foarte putin.Ce poate fipoate fi vorba de o eventuala sarcina,mentionez ca am 16 ani

stan cosmina

acum 9 ani

Bai si mama ia marvelon si nu e nicio problema .Stai liniștită.

pula

acum 9 ani

Bagami-as p**a in p***a ta fa si sa ști ca nu sunt amator.