menstruatie intarziata

Ciclul menstrual

Postata de piticot cu 14 ani in urma.

Am avut un accident de masina in urma cu o luna, am fost si foarte stresata. In urma accidentului nu am ramas cu nici o vanataie, am trecut cu bine. Menstruatia mi-a intarziat 15 zile, Acum nu sunt in tara, muncescc in strainatate, de aceea este mai greu sa merg aici la medic. Am facut si un test de sarcina si mi-a iesit negativ. Am o viata sexuala activa, folosim prezervativul, insa nu-l punem de la inceput, Ce ma sfatuiti? Credeti ca sunt insarcinata?

Raspunsuri (4)

Maria C

acum 14 ani

Daca ti-ai facut testul si ti-a iesit negativ, s-ar putea sa ai o dereglare hormonala. De ce nu folosesti anticonceptionale, nu ti-ar fi mai usor?

piticot

acum 14 ani

Am fost asta vara la ginecolog si i-am zis ca as dori sa iau anticonceptionale deoarece plec in strainatate si o sa stau cu prietenul meu, insa a zis ca nu-mi recomanda deoarece am uterul mai mic si daca o sa iau atunci s-ar putea sa nu mai am menstruatie. Sa folosesc prezervativul in continuare

Maria C

acum 14 ani

Draga piticot,

Din cate stiu ac nu se dau femeilor care sufera de obezitate, migrena,boli cardiace, hipertensiune, cancer la san si uter sau afectiuni hepatice. Oricum este alegerea ta, daca vrei sa folosesti sau nu. Poti merge la un alt medic sa te vada, o a doua parere nu strica niciodata.

MARI..

acum 14 ani

Buna .Stiu ce inseamna sa traiesti in alta tara .Sunt de parere ca menstra poate fi influientata de stres .Poate veni mai repede sau poate intarzia .Asta nu inseamna ca esti insarcinata .Iti recomand sa folosesti prezervativul inca de la inceputul actului sexual , pentru ca lichidul cu care se face lubrifierea ,poate contine spermatozoizi .Sanatate .