Menstruatie intarziata, raceala?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11611301716 cu 3 ani in urma.

Buna!
Din 26 Decembrie pana pe 1 ianuarie am fost in perioada fertila.
Pe 30 am avut ovulatia.
Pe 29 am avut contact neprotejat dar fara ejaculare, efectiv iubitul meu se poate abtine chiar si dupa 40/50 de minute, de 8 luni la fel.
Menstruatia trebuia sa-mi vina recent pe 15 ianuarie dar nici acum pe 22 nu a venit. (mentionez ca am schimbat alimentatia, facut sport si n-am tinut cont de vremea de afara, stand dezbracata sau fara sosete pe gresie si ma dor sanii de 2 zile si rinichii) poate fi doar o raceala si de asta sa intarzie? Eu sarcina as exclude-o pentru ca a fost totul cu grija facut si el m-a asigurat ca a fost totul ok... si luna trecuta am observat ca am avut contact sexual inaintea zilei de ovulatie dar nu s a intamplat nimic ac***a si menstruatie.
In prezent ma dor sanii ingrozitor,si simt o presiune lejera sub burta la ovare uneori... eu cred ca ar veni..de 3 luni am un ciclu regulat de 35 de zile.

Aveti un sfat?
Multumesc

Raspunsuri (3)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/de-ce-intarzie-menstruatia_13859

Utilizator11611301716

acum 3 ani

Nu ca as vrea sa fiu nepoliticoasa, dar este un raspuns inutil.
Normal ca as contacta un ginecolog, dar cu ajutorul acestei platforme unde se afla si medici, poate ma puteau ajuta macar cu o parere.
Multumesc

Utilizator11611301716

acum 3 ani

Cu un sfat, legat de problema mea, nu un link de unde il pot gasi peste tot, dar inca o data multumesc pentru efortul depus