Menstruatie in timpul administrarii anticonceptionalelor

Ciclul menstrual

Postata de laura.179 cu 9 ani in urma.

Buna seara! Am luat anticonceptionalele Karissa timp de 2 ani dupa care am facut o pauza de 1 an. De 5 luni am inceput iar administrarea cu Karissa. Luna aceasta, am uitat sa iau penultima pilula din a doua saptamana. Conform prospectului nu am mai luat-o si am continuat administrarea normala a pilulelor, deoarece aveam mai mult de 7 zile pana la terminarea blisterului. Dar acum, in a treia zi a ultimei saptamani, mi-a venit ciclul si nu stiu daca sa continui cu pastilele pana termin bliserul si sa iau pauza normala de 7 zile sau nu? Este a doua oara cand patesc asa, data trecuta am continuat cu pastilele normal dar menstruatia nu a mai venit, asa ca acum doresc sa cer un sfat medicului specialist.

Raspunsuri (1)

MembruMobileAppmmiha749

acum 6 ani

In aia 2 ani ai avut vreodata probleme din cauza anticonceptionalele Karissa? Mi-au fost si mie recomandate de medic si trebuie sa le incep de diseara.
Doar ca am auzit cateva pareri negative despre ele.. Sper ca o sa-mi raspunzi!