Menstruatie dupa inserare sterilet Mirena?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11617376630 cu 4 luni in urma.

La 15 zile dupa inserare Mirena cred ca a pornit menstruatia....Steriletul a fost inserat dupa un chiuretaj care nu a oprit sangerarea.Este normal?

Raspunsuri (2)

Utilizator11696316020

acum 4 luni

Buna, si mie mi a venit menstruatia la 12 zile dupa montare sterilet Mirena. Nu la fel de abundenta ca inainte, dar destul de mult. Dupa montare am tot avut mici urme de sangerare. Plus senzatii specifice perioadei, pe care nu prea le aveam inainte. Am citit ca situatia se poate regla in cca 6 luni. Astept cu interes urmatoarea menstruatie si in functie de asta merg la ginecolog din nou.