menstruatie de 2 ori

Ciclul menstrual

Postata de rosela cu 12 ani in urma.

buna .....am o problema timp de aproape 5 ani de zile am luat anticonceptinale triregol totul normal ciclu venea la timp ,in acest timp am facut vri-o trei pauze in timpul pauzeleor ciclul intarzia ,,,,apoi incepeam iar sa iau pastilele totul normal ,,,,,acum ceva timp am facut o pauza ciclu mi-a venit dupa aproape 2 luni de zile dupa ce mi-a trecut am inceput sa iau anticonceptionale klarisa ,,,am schimbat pastilele,,,nimik anormal dupa 10 zile mia venit iarasi nu foarte abundent f putin dar negesita absorbant am 7 zile astazi si nu e nimik schimbat cantitatea e aceeasi .....mai am trei pastile ...ma gandesc ca poate fi din cauza schimbului de pastile si corpul meu sa invatat cu pastilele pe care le luam inainte ....nu mi sa mai intamplat sa imi vina de 2 ori intr-o luna ,,,,,,am sa continui sa iau pastilele ,,,pana le termin apoi sa reiau pastilele pe care le luam ......credeti ca imi puteti da un sfat .Va multumesc

Raspunsuri (3)

Kaiiria

acum 12 ani

E o tulburare hormonala de la pastile mai ales ca le-ati tot schimbat pe parcurs. As recomanda o detoxifiere generala pe baza de alge marine brune (Modifilan sau Fucoxanthin de Secom) si niste produse exclusiv naturiste pentru reechilibrare hormonala cum ar fi Premenstrual Solution de Secom. Si inlocuirea anticonceptionalelor cu alte metode contraceptive.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa va adresati medicului ginecolog, in privinta sangerarii aparuta in timpul administrarii contraceptivelor, pentru schimbarea tipului de estroprogestativ.

rosela

acum 12 ani

multumesc pentru sfat