MENSTRUATIA

Ciclul menstrual

Postata de Zimboo cu 12 ani in urma.

Buna! Tin sa va spun ca sunt virgina. Am facut ceva jocuri cu iubitul meu in care el m-a penetrat cu degetul iar cu penisul si degetul ma mai stimula in zona clitorisului, deci nu a fost practic niki o penetrare. Niki nu a ejaculat in zona aceea. Dar ma gandesc la acea picatura care se spune ca ar contine si ea spermatozoizi, sa o fi luat putin pe deget si apoi penetrandu-ma cu el sa mi-o fi introdus in vagin. Totusi dupa o zi de la aceasta mi-a venit ciclul normal. Dar acum la a 2-a menstruatie imi intarzie, si ma tot gandesc daca poate fi ceva din cauza aia. M-am si stresat mult. Intre menstruatii nu a mai avut loc niki un contact sexual. mi-ati putea spune daca are rost sa-mi fac griji?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ciclul menstruatia are o durata de 28-30 zile, iar sangerarea menstruala 4-6 zile, dincolo de aceasta perioada fiind considerat anormal.
in cazul in care nu a existat contact sexual, nu se poate vorbi de existenta unei sarcini.