menstruatia

Ciclul menstrual

Postata de deni15 cu 13 ani in urma.

buna ziua! de aprox. un an am probleme cu menstruatia nu mai am scurgere normala cum aveam inainte acum am doar o scurgere maronie care tine 2-3 zile

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Si de un an nu ati fost la medic?? Faceti un control ginecologix si daca totul este ok consuktati un endocrinolog.

deni15

acum 13 ani

am fost la ginecolog si mi-a prescris un tratament pt 6 luni cu contraceptive mentionez ca in acele 6 luni menstruatia revenise la normal dar dupa incetarea trat a fost iar cu probleme

Iuli

acum 13 ani

Ginecologul nu se ocupa de dereglari hormonale si trebuia sa va trimita la endocrinolog. Nu-i asa ca finecologul nu v-a facut analize hormonale inainte de a va prescrie medicamentele resoective? Este o atitudine gresita din partea sa. Mergeti la un endocrinolog.

deni15

acum 13 ani

Da este adevarat multumesc mult pt sfat!!

Dr. Georgescu Cristian

acum 13 ani

buna seara,
din pacate ginecologul nici nu poate sa se ocupe de dereglari hormonale, care nu intra in atributiile sale, si dupa cum zice si ''''iuli'''' un consult endocrinologic este de recomandat, unde veti face acele analize hormonale gratis, sau le puteti face cu plata la particulari, insa o prezentare la medicul endocrinolog cu o trimitere de la medicul de familie este cea mai buna solutie.

va urez o seara buna