menstruatia

Ciclul menstrual

Postata de angelangel cu 13 ani in urma.

buna ziua,am ciclu la sfrasitul lunii mereu,iar in luna iunie nu mi-a venit deoarece mi-a venit pe 29 mai si a tinut pana pe 4 iunie,iar astazi este 4 iulie si inca nu mi-a venit,precizez k nu am avut relatii sexuale.astept un raspuns...este posibil ca ac***a un ciclu la sfrasitul lunii luna urmatoare sa nu am???

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Calculeaza 28 de zile incepand din prima zi de sangerare. Nimic altceva nu conteaza. Tie ar fi trebuit sa iti vina pe 26 iunie, daca nu ma insel. Ai deci o intarziere destul de mare. Nu ai precizat daca in general ai ciclu regulat. Daca ai avut relatii sexuale si au fost protejate, stai linistita. Poti sa iti faci un test de sarcina preventiv. Daca nu te protejezi, ai putea fi gravida, logic.